Cam Filmi Çeşitleri

 Cam Filmi Çeşitleri

Cam filmi çeşitleri her ne kadar fazla olsa da hepsinin ortak özelliği mekanları hem güneşten savunmak hem de şık bir dekorasyon sağlamak için geliştirilmiştir. Cam filminin yapısında plastik malzeme vardır. Bunun içinde yer alan yapışkan maddelerin yanı sıra polyester, çizilmez film tabakası ile güneşten gelen ultraviyole ışınlarını emici bir tabaka bulunmaktadır. Cam filmi çeşitleri, açık koyu ton olmak üzere iki değişik şekildedir. Bunlar da mimari, süsleyici, oto cam filmi ve güvenlik filmleri olmak üzere dört değişik tipte tasarlanmaktadır. Cam filmlerinde renk tonajları ve kalınlık da vardır. Her marka ürünlerini kendine göre isimlendirmiştir. Cam filmi de ışık geçirgenliği de yüzde 5’ten yüzde 50’ye kadardır. Cam filmleri, aynalı, bina, buzlu, süsleyici, delikli, desenli, güneş kontrollü, kumlama, one way vision ve şeffaf olmak üzere değişik şekillerde üretilmektedir.

Cam filmlerinde ışık geçirgenliği yüzde 5 olanlar, genel olarak kırsal bölgelerde kullanılmaktadır. Bu cam filmi en koyusudur. Yüzde 20 geçirgen olan cam filmi en çok kullanılan üründür ve ışık geçirgenliği iyi derecededir. Yüzde 35 geçirgenliğe sahip olan cam filmi orta tonda olurken, yüzde 50 ışık geçirgenliğine sahip olan cam filmi ise ısı kontrol emelli olarak kullanılmaktadır. Bu, en açık ton rengidir. Cam filmi çeşitleri araştırılırken ihtiyaca uygun olan seçilmelidir. Bu konuda firmamızdan destek alınabilmektedir. Cam filmi ile ilgili uzman ekiplerle çalışan firmamızda her ihtiyaca uygun cam filmini bulmak olasıdır. Cam filmi, estetik bir görüntü sağlarken aynalı cam filmi dışarıdan içerinin görülmesini engellemektedir. Bu sayede mekanda bulunanlar çok daha fazla rahat edebilmektedir. Ayrı olarak cam filmleri, güneşten gelen UV ışınlarını engelleyerek insan sıhhatini savunmaktadır.

Firmamız tarafından kullanıma sunulan cam filmi çeşitleri, hanelerde, işyerlerinde, okullarda kısaca insanın bulunduğu her ortamda kullanılabilmektedir. Cam filmlerinde kullanılan malzemenin insan sıhhatine negatif bir tesiri bulunmamaktadır. Cam filmi çeşitleri arasında yer alan buzlu cam filmi, saklılık sağlamakta, desenli cam filmleri ise süsleyici emelli kullanılmaktadır. Saydam cam filmleri ile de değişik mekanlara sahip olmak olasıdır. Bütün cam filmleri, içeride bulunanların dışarıdan görülmesini engellemekte, bu arada zarar veren ışınları engellemekte, bunun yanı sıra ısı izolasyonu sağlamaktadır.

Cam filmi çeşitleri, her ihtiyaca göre değişik şekillerde üretilmektedir. Bunların arasında yer alan güneş kontrol ve renkli cam filmi, konutta veyahut bürodaki güneşin etkisini hafifletmekte, böylelikle sanat yapıtlarının ya da mobilyaların solmasını engellemektedir. Delikli cam filmi de cam filmi çeşitleri arasında bulunmaktadır. Delikli cam filmleri, dijital baskı yoluyla tasarlanmaktadır. Bu cam filmlerinde ana madde PVC’dir. Bu malzeme, yapışkanlı madde ile camların yüzeyine meselesiz bir şekilde uygulanmaktadır ancak uygulamanın profesyonel bir şekilde yapılması gereklidir. Ters takdirde cam filminde kalacak küçük bir hava boşluğu, filmin vakit içinde kabarmasına kapı aralamaktadır. Delikli cam filmler, çok daha kullanışlıdır. Bazı cam filmleri görüş alanını kısıtlamaktadır. Delikli cam filmlerinde kullanılan malzeme kendinden deliklidir ve bu özellik, içeriden dışarının çok rahat görünmesini, buna rağmen dışarıdan görülmesini engellenmesini sağlamaktadır. Delikli cam filmler, mahremiyeti en iyi düzeyde sağlamaktadır. Bilhassa reklam tasarımlarında bu tür filmler kullanılmaktadır. Cam filmi çeşitleri arasındaki delikli cam filmi, bir hayli farklı alanda kullanılmaktadır. Bilhassa hizmet sektöründe bu çeşit tercih edilmektedir. Bu tür cam filmi, küçük çaplı işletmelerde dekoratif emelli kullanılması önerilmektedir. Cam filmleri, kullanıcıya büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu filmlerde mahremiyet asaldır. Bunun yanı sıra cam filmi, gölge alanların oluşturulmasını sağlamaktadır. Cam filminin kullanıldığı yerlerin dışarıdan kolayca görülmesi engellenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir