Cam Filmi Çeşitleri

Güneş Kontrol Cam Filmi Çeşiti

Güneş kontrol cam filmi, güneş ışığını ve ısısını kesme özelliğine sahip olan, enerji tasarrufu sağlayan cam filmlerinin arasında gelmektedir. Tercih edilen cam filminin özelliklerine ve rengine göre güneşin zararlı ışığını ve ısısını yüzde 77 oranında kesen güneş kontrol cam filmi, güneşten gelen UV ışınlarını da yüzde 99 oranında engellemektedir. Bu sayede mobilya ve perdelerin solmasını önlemektedir. Dış mekanlarda kullanılan bu cam filmleri, içerinin dışarıdan görünmesini de engellemekte, bu sayede konut ve işyerlerine mahremiyet kazandırmaktadır. Işığı geri yansıtma özelliği sağlayan güneş kontrol cam filmleri, düşük oranda geri yansıtma özelliğine sahiptir ve binanın genel görünümüne de pozitif katkı sağlamaktadır. Yansıma hasebiyle oluşabilecek parlamaları da azaltan bu cam filmleri, göz rahatsızlıklarının da engellenmesini sağlamaktadır. Firmamız tarafından tasarlanan güneş kontrol cam filmlerinin bir başka özelliği de kırılan cam parçalarının dağılmasını önlemektedir. Bu yüzden güvenli hayat alanlarının oluşması sağlanmaktadır.

Yaz aylarında mekanın içinin serin olmasını sağlayan güneş kontrol cam filmi, klima verimliliğini artırmakta, buna bağlı olarak enerjiden tasarruf sağlamaktadır. Son zamanlarda tüm binalarda eskiye oranla daha büyük pencerelerin kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Bu vaziyet da mahremiyet ile ilgili sıkıntı yaratmaktadır. Güneş kontrol cam filmi bu pencerelerde kullanılan camlara uygulandığında hem saklılığı hem konforu hem de enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Geniş camlar ısı kaybını artıran ehemmiyetli bir etkendir. Binalarda ısı izolasyonu yapılsa dahi kış aylarında mekanın içindeki ısı geniş pencerelerden dolayı kaybolmaktadır. Güneş kontrol cam filmleri, ısının içeride tutulmasını sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında güneş kontrol cam filmleri kısa vakit içinde kendisini amorti etmektedir. Zira daha az ısınma fiyatı sağlamaktadır. Cam yüzeylerle yeterli izolasyon sağlayan güneş kontrol cam filmleri, parlak veyahut donuk olarak tasarlanmaktadır. Renkli ve değişik desenlerle oluşturulan güneş kontrol cam filmleri, güneş ışığını yüzde 12 ila yüzde 93 oranına kadar kesmektedir. Güneşten gelen ve insan sıhhati üzerindeki zarar veren tesiri ispat eden FV ışınlarının yüzde 99’unu engelleyen güneş kontrol cam filmleri, parlak ışığın da büyük bir kesimini kesmektedir.

Dinlenirken veyahut çalışırken güneş ışığına dolaysız olarak maruz kalmak, konsantrasyon bozukluğuna, göz yorulmasına, gözlerin kamaşmasına kapı aralamaktadır. Güneş kontrol cam filmi bu vaziyetlerin olmasını önlemektedir. Rahatsız edici ışığı engelleyen bu cam filmleri, hanede konforlu vakit geçirilmesini, işyerlerinde de rahat bir çalışma ortamı yaratılmasını sağlamaktadır. Isınma ve serinleme fiyatlarını en az düzeye indiren güneş kontrol cam filmi, gereksiz yere yükselen enerji giderlerini azaltmaktadır. Kış aylarında mekanın ısınması, yaz aylarında ise serinletilmesi bu cam filmleri sayesinde çok daha ekonomik olmaktadır. Güneş kontrol cam filmlerinin bir başka avantajı da eşyaların savunmasıdır. Güneş ışınları tüm eşyaların solmasına kapı aralayacak bir yapıdadır. Bu cam filmleri, halıların, mobilyaların, perdelerin ve diğer renkli eşyaların solmasını engellemektedir. Bu sayede eşyaların kullanım ömrü artmaktadır.

Güneş kontrol cam filmi uygulaması, binalara özel bir görüntü vermektedir. Değişik renk seçeneklerinde tasarlanan güneş kontrol cam filmi, binaların dış görüntüsüne değişik bir hava katmaktadır. Firmamız, güneş kontrol cam filmlerinde mükemmel uygulama yapmakta, profesyonel uygulamaları ile binaların görüntüsünü çok daha şık bir hale getirirken yüksek izolasyon avantajı sunmaktadır. Bu cam filmlerinde uygulama yapılırken dikkatli olunmalıdır. Küçük bir hatanın istenen neticesi vermeyeceği bilinmelidir. Bu yüzden güneş kontrol cam filmleri konusunda uygulama yapılmadan önce çok iyi ön araştırma yapılmalı, firmaların referansları kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra ücret karşılaştırması yapılırken kalitenin de araştırılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir