Cam Filmi Çeşitleri

Kumlama Cam Filmi Çeşiti

Kumlama cam filmi, dekoratif cam filmi uygulamasıdır. Bu cam filmleri, camlara bulanık bir görüntü kazandırmaktadır. Bu sayede mekanın dışarıdan görünmesi zorlaşmaktadır. Ancak dış tarafın görülmesi olasıdır. Kumlama cam filmi kırıldığında parçalanmaz. Dolayısı ile güvenlidir. Buğulu bir görüntü sağlayan kumlama cam filmleri buzlu cam olarak da nitelendirilmektedir. Kumlama cam filmleri, güneş ışığının mekanın içine doğrudan yansımasını engellemektedir. İçerideki gölge oranını artıran bu cam filmleri ile cam kısmi olarak da kapatılabilmektedir. Kumlama cam filmleri desenlidir ve bu özelliği sayesinde dekoratif emelli da kullanılabilmektedir. En büyük özelliği ise kırıldığında dağılmamasıdır. Kumlama cam filmleri, genel olarak işyerlerindeki bölmelerde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra duş kabinlerinde yarı ya da tam olarak kullanılmaktadır. Bu sayede duş hatıranda dışarıdan içerisinin görülmesi engellenmektedir. Üzerine logo da uygulanabilen bu cam filmleri, bir yandan güvenlik sağlarken hem de firmanın hangi sektörde hizmet verdiğini belli etmektedir. Konutların bölmelerinde de kullanılabilen bu cam filmleri, buzlu cam filmlerinde olduğu gibi camların yarım ya da tam olarak kapatılmasını sağlamaktadır.

Kumlama cam filmi, farklı emellerle kullanılabilmektedir. Firmamız, her ihtiyaca göre cam filmi uygulaması yapmaktadır. Cam filmleri farklı çeşitlerde üretilmekte, farklı emellerle kullanılmaktadır. Bazı cam filmleri yalnızca görsellik emelli kullanılırken kumlama cam filmi mekana mahremiyet katmak için tercih edilmektedir. Kumlama cam filmlerinin yanı sıra kumlama cam da bulunmaktadır. Kumlama cam filmleri, cama sonradan uygulanmaktadır. Kumlama cam ise imalat mertebesinde üretilmektedir. Ayrıca kumlama cam filmleri ise değişkendir. Başka bir deyişle sonradan bu filmin sökülmesi olasıdır. Kumlama camın ise değiştirilmesi için camın yerinden sökülmesi gereklidir. Bu nedenle kumlama cam filmlerinin kullanılması daha mantıklıdır. Özellikle üzerinde grafik tasarımla logo uygulanan kumlama cam filmlerinin sonradan değiştirilmesi kaçınılmazdır. Zira firmalar bazı zaman logolarını değiştirebilmektedir. Her ne kadar bu durumla sık karşılaşılmasa da böyle bir ihtiyaç duyulduğunda en doğru seçim kumlama cam filmleri olmaktadır. Firmamız, bu cam filmlerini güvenli bir şekilde uygulamakta, farklık istendiğinde de hatasız söküm işlemi gerçekleştirmektedir.

Kumlama cam filmi, hem hanelerde hem de işyerlerinde uygulanmaktadır. Ancak hanelerdeki uygulamalarda özel desenler kullanılabilmektedir. İşyerlerinde ise müessese kimliğine uygun bir tasarım yapılmalıdır. İşyerlerinde genel olarak sade bir kumlama cam filmi uygulaması istenmektedir. Cam filmleri, ısı ve ışık geçirmemektedir. Bu sayede ısıdan tasarruf edilmektedir. Bilhassa kış aylarında içerideki ısının kısa müddette yok olması önlenmektedir. Ayrı olarak yaz aylarında güneş ışığının eşyaların renklerine zarar vermesi de önlenmekte, bunun yanı sıra güneşten gelen UV ışınlarının sıhhate negatif tesir yapması da engellenmektedir. Bilhassa dış mekan cam filmlerinde yüksek enerji tasarrufu ele geçirilmesi olasıdır. Ayrı olarak ister süsleyici ister sade olsun tüm cam filmleri mekanlar için mahremiyet sağlamaktadır.

Kumlama cam filmi fiyatı de kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Metrekare başına ücretin değişeceği bilinmelidir. Geniş yüzeylerde yapılan uygulamanın ücreti ile küçük bir yüzeye uygulanan kumlama cam filminin ücretinin aynı olması . Ayrıca kumlama cam filmi uygulanacak olan camların adedi de fiyatlandırmada ehemmiyetli bir detaydır. Zira hem malzeme hem de personel gideri artmaktadır. Firmamız, cam filmi uygulamasında ücret verirken bu kriterleri göz önünde bulundurmaktadır ancak olası olan en ekonomik fiyat verilmektedir. Cam filmi seçilirken evvela hangi amaçla kullanılacağı belirlemelidir. Bu vaziyet belirlediğinde en ekonomik ürünün seçilmesi olasıdır. Ancak ekonomik uygulama yapılırken kaliteden taviz verilmediği araştırılmalıdır. Firmamız, kaliteli ve güvenli cam filmlerini hatasız olarak gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir